W piątek 13 lutego 2015 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Hopowie. Członkowie naszej jednostki wraz z zaproszonymi gośćmi omówili tego dnia działalność prowadzoną w roku ubiegłym, jak również poczynili plany dotyczące roku bieżącego. Zebraniu przewodniczył Dh Jędrzej Grota a protokolantem został Dh Edmund Majewski.

OSP w Hopowie na zebraniu gościła przedstawicieli władz samorządowych i strażackich. Zaproszenie do udziału w zebraniu przyjęli między innymi:

• st. bryg. Edmund Kwidziński – Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach
  • Marian Kryszewski – Wójt Gminy Somonino
  • Jerzy Kowalewski - V-ce Wójt Gminy Somonino
  • Andrzej Sołtysek – Przewodniczący Rady Gminy w Somoninie
  • Andrzej  Czapliński– Przewodniczący komisji oświaty
  • Józef Hudela - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Somoninie
  • Roman Stenka - Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Somoninie

W trakcie zebrania omówiono działalność ratowniczo-gaśniczą oraz gospodarkę finansową naszej jednostki w roku 2014, jak również przedstawiono główne założenia do realizacji w roku 2015. Sprawozdanie z działalności przedstawił druh Damian Pyszka, sprawozdanie finansowe przedstawił druh Tadeusz Pyszka, zaś sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił druh Wojciech Żurek. Po złożeniu sprawozdań, członkowie OSP w Hopowie jednogłośnie podjęli uchwałę w przedmiocie udzielenia Zarządowi OSP w Hopowie absolutorium za jego pracę w okresie sprawozdawczym. Dalsza część zebrania poświęcona była omawianiu spraw z zakresu bieżącego funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych.

Nasza jednostka w roku 2014 podjęła 59 wyjazdów ratowniczych, w tym 9 do pożarów, 48 do miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Podczas ubiegłorocznej Inspekcji Gotowości Operacyjnej OSP w Hopowie otrzymała najwyższą możliwą ocenę – bardzo dobrą (50/50 punktów). Na zakończenie zebrania głos zabrał  Prezes OSP w Hopowie Dh Ryszard Pyszka który podziękował wszystkim za współpracę i za trud wniesiony w nasze osiągnięcia.

Walne zebranie sprawozdawcze 2015