W dniu 17.02.2018 odbyło się walne zebranie członków OSP Hopowo, na którym omówiono sprawy dotyczące działalności. W śród gości będących na zebraniu byli: mł. bryg. inż. Wojciech Markowski PSP Kartuzy, Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Somoninie Jarosław Wydrowski, Komendant Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Somoninie Roman Stenka, Dyrektor Oddziału Wykonawczego ZOSP RP Edmund Kwidziński, Sekretarz gminy Somonino Zbigniew Richert. W sprawozdaniu zarządu usłyszeliśmy, że jednostka nasza w 2017 r została zadysponowana do 63 zdarzeń w tym 1 alarm fałszywy dwa pożary i pozostałe to miejscowe zagrożenia. W sierpniu braliśmy udział przez pięć dni przy usuwaniu skutków nawałnicy między innymi w Sulęczynie i na terenie powiatu Kościerzyna. Za udzieloną pomoc otrzymaliśmy podziękowanie od Prezesa O/W ZOSP RP w Gdańsku dr. inż. Zygmunt Tomczonek. Pozostałej części zebrania zabrali głos przybyli goście, którzy w swoich słowach przybliżyli nam działania innych jednostek na terenie gminy i powiatu. Nie zabrakło także słów pochwalnych za naszą działalność i służbę.

Walne zebranie