W dniu 19.01.2019 odbyło się walne zebranie członków OSP Hopowo, na którym omówiono sprawy dotyczące działalności w roku 2018 i zatwierdzono plan działalności i plan finansowy na rok 2019. Na początku zebrania uczczono minutą ciszy zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W śród gości będących na zebraniu byli: Z-ca Dowódcy JRG PSP Kartuzy aspirant sztabowy Jarosław Bronk, Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Somoninie Jarosław Wydrowski, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Somoninie Roman Stenka, Prezes Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kartuzach Edmund Kwidziński, Wójt Gminy Somonino Marian Kowalewski i Z-ca Wójta Andrzej Peta. W sprawozdaniu zarządu usłyszeliśmy, że jednostka nasza w 2018 r została zadysponowana do 54 zdarzeń w tym 2 alarmy fałszywe dwanaście pożarów i pozostałe to miejscowe zagrożenia. Pozostałej części zebrania zabrali głos przybyli goście, którzy w swoich słowach przybliżyli nam działania innych jednostek na terenie gminy i powiatu. Nie zabrakło także słów pochwalnych za naszą działalność i służbę.

Zebranie Walne