djmedia:335Borcz tragiczny wypadek

22:25 5.03.2021

Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 22. na drodze krajowej nr 20 na trasie Borcz – Babi Dół. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon u obu kierujących. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc w kierunku Żukowa, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z volkswagenem, którym kierował 53-letni mieszkaniec Gdańska. W wyniku wypadku obaj kierujący ponieśli śmierć na miejscu. Jednym z kierujących był dziennikarz Piotr Świąc TVP 3 Gdańsk. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku i posprzątaniu jezdni z resztek powypadkowych.

Na miejsce zadysponowano

OSP Hopowo SLRt

OSP Skrzeszewo GCBA

OSP Żukowo SLRt GBA

JRG Kartuzy GLBARt SLRr

ZRM

Policja

Pomoc drogowa

Prokurator

Zakład pogrzebowy