22.12.2023

Bardzo intensywne popołudnie dla nas zaczęło się o godzinie 14:45 od przewróconego drzewa na ul. Długiej w Hopowie, po usunięciu drzewa zostaliśmy prze dysponowani do przewróconego drzewa na samochód osobowy w Hopowie na ul. Kościerskiej. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy drzewo na dachu samochodu Ford Escape a kierującego poza pojazdem bez poważniejszych obrażeń, natychmiast przystąpiliśmy do usunięcia za pomocą pilarek drzewa. Nasze działania polegały na posprzątaniu jezdni z resztek po kolizyjnych i kierowaniu ruchem drogowym. Po powrocie do bazy od razu zostaliśmy zadysponowani do Borcza w celu usunięcia drzewa z jezdni, gdy kończyliśmy działania nasz drugi zastęp SLRt został zadysponowany do miejscowości Wyczechowo w celu zabezpieczenia miejsca iskrzenia izolatora na słupie średniego napięcia przy drodze k20. Na powrocie zostaliśmy do pomocy przy zabezpieczaniu izolatora, gdyż istniało ryzyko zerwania się linii energetycznej a zastęp GBAM posiada na swoim wyposażeniu hak dialektyczny.

Na miejsce zadysponowano

OSP Hopowo GBAM i SLRt

JRG Kartuzy

Policja

Pomoc drogowa

Pogotowie energetyczne