14:56 25.01.2022

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Egiertowo – Hopowo, prawdopodobnie kierująca renault zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzyła się z mercedesem. Po dotarciu pierwszych zastępów Straży na miejsce wypadku natychmiast przystąpiono do uwolnienia kierującej renault za pomocą sprzętu hydraulicznego. Po zrobieniu dostępu kierująca została ewakuowana na zewnątrz i przystąpiono do reanimacji, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Pasażerka pojazdu jak i kierujący mercedesem zostali przewiezieni do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca udzieleniu pomocy poszkodowanym, posprzątaniu jezdni z resztek powypadkowych. Na miejsce wypadku przybył też Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku st. bryg. Piotr Socha.

Na miejsce zadysponowano

Wóz strażacki OSP Hopowo