djmedia:325Hopowo - tragiczny wypadek

15:33 29.10.2020

Do wypadku drogowego doszło o koło godziny 15:33 na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Hopowo. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, kierujący hyundaiem jadąc od Żukowa w kierunku Kościerzyny podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego. Niestety wpadł jednak pomiędzy nie tylko wyprzedzanego przez siebie pojazdu, ale także jadącej z przeciwnego kierunku Scanii. Hyundai został zmiażdżony, a jego kierujący poniósł śmierć na miejscu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku a po oględzinach prokuratora na wydobyciu z wraku samochodu ciała kierującego, po zabraniu pojazdów przez pomoce drogowe na sprzątnięciu jezdni z resztek plastików i blach. Po prawie sześciu godzinach działania zostały zakończone.

Na miejsce zadysponowano

OSP Hopowo SLRt i GBA

OSP Somonino SLRt

JRG Kartuzy GCBA GBARt i SLRr

ZRM x2

Ratownik 3

Policja x5

Prokurator

Pomoc drogowa x5