djmedia:374Wypadek Egiertowo

11:22 11.12.2021

Dwa zastępy zostały zadysponowane z naszej jednostki do wypadku drogowego na trasie Egiertowo – Nowa Karczma. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy osoby poszkodowane poza pojazdami, natychmiast przystąpiliśmy do udzielenia pomocy poszkodowanym. Z uzyskanych informacji wynika, że kierująca citroenem 40-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego, jadąc w kierunku Egiertowa chciała dokonać manewru skrętu w lewo, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na Saabie. Tym samym doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Poszkodowane zostały cztery osoby w tym dzieci, które zostały przetransportowane do szpitala. Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym, uprzątnięciu jezdni i odłączeniu akumulatorów.

Na miejsce zadysponowano

OSP Hopowo SLRt i GBA

OSP Egiertowo GBAM

OSP Kaplica GBAM

JRG Kartuzy GLBARt i SLRr

ZRM x 4

Policja x 2